Nákup LED osvětlení přímo z Číny, vyplatí se?

Nákup LED osvětlení přímo z Číny, vyplatí se?

Dnes koupíte jakékoliv zboží úplně všude, poslední dobou je veliký trend objednávat ze zahraničí a úplně nejlépe z Číny.

 

Ceny čínských produktů jsou velmi přijatelné, k tomu pošta zadarmo skoro ve všech případech, ale je to opravdu správná cesta a bezpečná?

 

Na to zkusíme odpovědět z reálných vlastních zkušeností a mnohaletým pročítáním diskuzí na internetu, kde ostatní uživatele mají také bohaté zkušenosti.

 

Mnoho lidí upřednostní cenu na úkor kvality a bezpečnosti, i když si to při nákupu momentálně neuvědomují a vidí jen zajímavou cenu.

 

Kdo by taky odolal, 10W LED žárovka s paticí E27 v eshopech stojí kolem 50 Kč a k tomu ještě nějaká doprava. Proč si tu samou LED žárovku neobjednat z Číny, kde stojí 16 Kč a dopravu máme úplně zadarmo?

 

Někdo může namítat, že LED osvětlení prodávané v eshopech v Česku je úplně to samé, co je vidět na zahraničních čínských eshopech, ale není to úplně tak pravda. Vizuálně může být stejné, ale vidíme jen obal, ne co se skrývá uvnitř produktu.

 

V dnešní době se prakticky vše vyrábí v Číně, včetně renomovaných značek, ale s jediným a podstatným rozdílem – kvalita.

 

Značkové LED produkty jako například EMOS, V-TAC, OPTONICA, LEDIN, SPECTRUM LED, SOLIGHT, KANLUX a mnoho dalších jsou vyráběny také v Číně, ale ve výrobních závodech, kde na kvalitu dbají, vyrábějí bezpečné produkty s certifikací CE, která je určena pro produkty Evropského trhu.

 

Dále jsou důležité parametry, které výrobci udávají. U produktů prodávaných od těchto renomovaných výrobců se můžeme spolehnout na to, že co je napsáno na obalu od LED osvětlení, to také platí. V případě nákupu přímo z Číny budete nemile potěšeni, když zjistíte že Vám deklarovaná 10W LED žárovka svítí jako bludička.

 

Navíc jste bez záruky, že to co v Číně obchodník napíše, platí. V případě reklamace si můžete vyměnit pár mailů v angličtině a možná Vám pošle nový produkt, možná taky ne.

 

Jedna osobní zkušenost, která mluví za vše a to asi nebudu sám, když napíši, že jsem takto také začínal, priorita byla malá cena a nákup přímo z Číny.

 

Objednal jsem si tedy bodové LED žárovky přímo z Číny. Jednalo se o 4 ks s paticí GU10 a příkonu 7W. Po měsíci balíček došel a já s velkou radostí bodovky začal hned rozbalovat.

 

První dojem, nové LED žárovky, ale na čelní straně na mě koukali SMD diody bez krytu. Instalace do podhledových rámečků proběhla úspěšně a hurá na první zapnutí.

Všechny čtyři žárovky se rozsvítili, ale připadalo mi, že svítí nějak málo, možná subjektivní dojem, jelikož nebylo s čím porovnat. Po asi 14 dnech testování začali občas nějaké problikávat, dokonce rušit rádio a nějak divně bzučet.

Nevěnoval sem tomu až tak moc pozornost, jelikož svítili, ale asi po měsíci používání jedna žárovka začala hodně bzučet a nakonec doslova vybouchla!

Tento zážitek mě nenechal klidným, jelikož jsem byl blízko a v tu chvíli jsem se bezpečně moc necítil.

 

Další neblahý pocit jsem získal, když druhá žárovka začala po nějaké době být cítit spáleninou, prostě jsem si nebyl jistý, že nevyhoříme, proto jsem ji ihned dal pryč spolu s ostatními, které mi zbyli.

 

Po této zkušenosti jsem objednal z českého eshopu nové LED žárovky se stejným příkonem a po vyzkoušení to bylo úplně něco jiného, najednou bylo o dost více světla, LED žárovky vypadali lépe zpracované a neměli neduhy, jako ty od neznámého dodavatele přímo z Číny.

 

Možná jsem měl smůlu na špatnou sérii, možná to byla jen drobná výrobní vada, ale od neznámého obchodníka z Číny si důvěru u mě nezískali.

 

Může se stát, že LED žárovka začne problikávat, blikat jako stroboskop nebo přestane svítit, ale nebouchne, nezačne hořet jako ty, které nakupujete naslepo.

 

Rada na závěr, kupujte jen takové LED žárovky, které jsou běžně prodávané v obchodech, ať už kamenných nebo internetových. Máte jistotu, že splňují evropské směrnice, máte na ně záruku a obchodník Vám při výběru může i poradit, abychom nekupovali zajíce v pytli.

Created by PepinoGSi Design Studio 2020