Powered by Smartsupp

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální

Do každé místnosti se hodí jiné stropní svítidlo a nejde jen o jeho design. Přinášíme vám praktický přehled různých typů stropních svítidel, který vám pomůže s výběrem.

Klasická přisazená stropní svítidla a odsazená světla

Stropní svítidla s přisazenou instalací se hodí do menších místností, pokojů s nižšími stropy, na chodby, do předsíní, ale i do společných prostor bytových domů a komerčních budov. Vybírat můžete z různých designů, tvarů, materiálů i barev. Světla mohou být kulatá i hranatá a nechybí ani zajímavé trendy kousky. Menší místnosti s nižšími stropy přisazené svítidlo opticky zvětší. Odsazená světla pak nejsou nainstalovaná přímo na stropě, ale dělí je od nich držák nebo jiné uchycení.

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 1
Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 3

LED panely a podhledová svítidla

Pro moderní styl bydlení s čistými liniemi, kanceláře i provozovny můžete zvolit nenápadné vestavné LED panely, vhodné do interiérů se sádrokartonovými stropy. Výraznější designové LED panely mohou být vybaveny dálkovým ovládáním pro regulaci intenzity světla stmívačem nebo pro změnu barvy. Přisazené LED panely jsou ideální pro betonové stropy a dají se instalovat na strop i na stěnu. LED panely zavěšené na lanka nahradí lustry. Pro navození příjemné atmosféry a rozzáření interiéru slouží podhledová či zápustná svítidla.

Bodovky, bodová světla a zapuštěné bodové osvětlení

Nenápadná bodová světla mají nadčasový design. S malými bodovkami můžete v interiéru doslova kouzlit. V prostoru nezabírají téměř žádné místo a lze díky nim osvětlit jednotlivá místa, obrazy, zrcadla i kouty v místnosti. Můžete si je pořídit v různě barevných provedeních, hranaté nebo kulaté a sladit je s designem interiéru. Zapuštěné bodové osvětlení se instaluje přímo do stropu, hlavně do sádrokartonu. Bodová světla umí skvěle doplnit hlavní osvětlení a hodí se do každé místnosti.


Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 5

Stropní svítidla s čidlem

Praktický druh osvětlení vám usnadní život a automaticky se rozsvítí a zhasnou. Speciální senzory pohybu dávají pokyn k rozsvícení svítidla pokaždé, když nějaký pohyb detekují ve svém okolí. Svítidla s pohybovým senzorem využijete na chodbách, v předsíních, u vstupních dveří do domu, garáže i sklepa, na veřejných toaletách, ve společných prostorech bytových domů, komerčních prostorech, hotelech i restauracích. Pro venkovní osvětlení s čidlem doporučujeme svítidla s vyšším stupněm krytí, alespoň IP44, aby byla bezpečná i v deštivém počasí. 

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 7
Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 9

Stropní svítidla do koupelny

Do koupelny patří kvůli vlhkosti odolná svítidla s vysokým stupněm krytí alespoň IP44. Svítidla by měla být vyrobena z odolných materiálů vůči korozi. Voděodolná svítidla mohou být přisazena ke stropu, anebo vestavná do sádrokartonového podhledu. Vybírat můžete svítidla v různých barevných provedeních, klasická bílá i moderní chromová svítidla. Světlo v koupelně by mělo být jasné, neoslňující a dostatečné k provádění hygieny. Doplnit je mohou světla nad zrcadlo

Lustry a závěsná svítidla

Vybírat můžete z klasických závěsných svítidel, luxusních křišťálových a vitrážových lustrů, vintage, retro, rustikálních i moderních a minimalistických lustrů i závěsných lamp v unikátních designech. Jsou ideálním osvětlením nad jídelní stůl, pro osvětlení obývacího pokoje i rozlehlé haly a všude tam, kde vám to dovolí výška stropu. Lustr je zajímavým interiérovým doplňkem, měl by ladit společně se stylem místnosti, celkovým provedením domu, bytu či podniku.

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 11

Velikost, materiál a design svítidel

Velikost, barva, materiál a design svítidla by měl podtrhnout celkový dojem z místnosti a ladit se zařízením. Zamyslete se, zda potřebujete chladné intenzivní osvětlení při soustředění na práci, anebo teplé světlo, které navodí pohodu pro relaxaci. Pro práci zvolte chladnější tón mezi 5000 až 6000 kelvinů a v obývacím pokoji teplejší odstín kolem 3 000 K.

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 13
Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 15

Stropní svítidla do domácnosti i komerčních prostor

Stropní svítidla jsou součástí každého interiéru, domů i bytů, kanceláří, škol, ordinací i obchodů. Vyberte si tradiční lustry, přisazená či odsazená světla, LED panely do kazetových stropů, úsporné LED zářivky i průmyslová svítidla do haly, skladu či výrobny. Pomohou vám uspořit náklady za energie a dodat efektivní a odolné osvětlení do firmy. Stropní svítidla do domácnosti, praktické osvětlení pro komerční využití i kvalitní venkovní osvětlení pomohou rozsvítit vaše životy.

Chytré osvětlení

Chytré osvětlení je moderní formou osvětlení interiéru a skvělým doplněním chytré domácnosti. Díky smart osvětlení můžete samostatně ovládat na dálku jednotlivá svítidla, programovat denní módy a měnit intenzitu světla i barvy. Z pohodlí pohovky doma či z dovolené lze zapínat či vypínat světla na chytrém telefonu. Při spárování s hlasovými asistenty je ovládání ještě snazší. Inteligentní osvětlení do chytré domácnosti se hodí nad jídelní stůl, do obývacího pokoje i do ložnice. 

Jaké stropní svítidlo je pro vás ideální | 17