Blog

CCD převodník u LED žárovek
CCD převodník v LED technologiích je v podstatě modernější druh elektroniky v LED osvětlení. Jedná se o proudový měnič napětí oproti staršímu provedení odporově kapacitnímu.   Řadě z nás asi moc neřekne tato zkratka, ale představte si elektroniku LED osvětlení, která toho umí víc, než ta starší v klasických LED produktech.   Výhody CCD technologie jsou především v tom, že LED osvětlení při výkyvech napětí v elektrické síti nepulzuje, tzn. LED neproblikává, svítí tedy stále a stabilně. Tímto je zaručena delší životnost LED čipů a eliminace tzv. stroboskopického jevu (rych..
Zábavné barevné LED žárovky
    LED žárovky nemusí svítit pouze teplým, denním nebo studeným světlem, ale prodávají se i v barevném provedení. Nejčastěji najdeme bílou, zelenou, modrou, červenou, žlutou a nebo směsici těchto barev, tzv. RGB LED žárovku.   Barevné LED žárovky mohou navodit příjemnou atmosféru a ovlivnit pozitivně naše chování. Jejich použití je především dekorativní, poslouží v interiéru jako barevné osvětlení nábytku, při oslavách, venkovních reklamách, osvětlení pouťových atrakcí nebo jako Vánoční dekorativní osvětlení.   Hlavní vlastností barevné LED žárovky je jej..
Rozmístění LED osvětlení v domě
  Nedávno nám napsal jeden zákazník, zdali by jsme mu nepomohli s rozmístěním LED světel v domě. Konkrétně se jednalo o LED panely do sádrokartonového podhledu v rekonstruovaném obývacím pokoji o velikosti 25 m2.   Zpočátku to vypadalo jako skromný a lehce zodpověditelný dotaz, který vyřešíme během pár minut, ale realita byla úplně jinde.   Ono si totiž člověk něco naplánuje, namyslí si zhruba umístění světel, jejich druh, velikost, počet, tvar a teoreticky se hlouběji zamýšlí nad již vymyšleným projektem.   Při dalším dolaďování detailů zjistíte, že v..
Nákup LED osvětlení přímo z Číny, vyplatí se?
Dnes koupíte jakékoliv zboží úplně všude, poslední dobou je veliký trend objednávat ze zahraničí a úplně nejlépe z Číny.   Ceny čínských produktů jsou velmi přijatelné, k tomu pošta zadarmo skoro ve všech případech, ale je to opravdu správná cesta a bezpečná?   Na to zkusíme odpovědět z reálných vlastních zkušeností a mnohaletým pročítáním diskuzí na internetu, kde ostatní uživatele mají také bohaté zkušenosti.   Mnoho lidí upřednostní cenu na úkor kvality a bezpečnosti, i když si to při nákupu momentálně neuvědomují a vidí jen zajímavou cenu.   Kd..
Co znamená LED CREE
Určitě jste ten pojem také slyšeli – LED CREE. Na našem eshopu jste ho jistě našli ve zboží jako jsou LED čelovky a LED ruční svítilny.     A co je to vlastně LED CREE?   Jedná se o nejúspěšnější a nejsvítivější LED čip dnešní doby po celém světě. Tyto kvalitní čipy pochází z USA a řadí se mezi špičku v oboru.   Jejich světelná účinnost může dosahovat až 200 lm/W, oproti běžným žárovkám září až 20 více a mají životnost až 50 000 hodin.   Díky těmto výborným vlastnostem je ovšem vyšší jejich cena oproti běžným SMD čipům, která se promítne v k..
Jak se vyznat ve svítivosti LED žárovek
Náhrada klasických žárovek za LED žárovky může řadě lidí způsobit problém při jejich správném výběru. Každý není elektrikář nebo specialista v oboru, proto Vám nyní poradíme, jak se v celé problematice orientovat.   Lidé si při výběru nové LED žárovky mylně mysleli, že se můžou spoléhat pouze na příkon ve watech, ale to není úplně tak přesné, spíše orientační.   Jde o to, že každá LED žárovka má jinou konstrukci, jiný počet a typ SMD diod. Každá tato LED dioda má určitou svítivost, proto nikdy dva různé typy LED diod nemůžou mít stejnou svítivost a stejný příkon.  ..
Podhledové LED panely do sádrokartonu
LED podhledová světla do sádrokartonu jsou výborným řešením do moderních domácností, obchodů a firem. Jsou opět něco jiného, nového, než obyčejný lustr nebo přisazené svítidlo.   Můžou sloužit jako orientační světla na chodbě nebo v místnostech s nízkým stropem.   Nedávno jsem osobně řešil problém osvětlení jedné místnosti, která prošla kompletní rekonstrukcí včetně nového stropu ze sádrokartonu.   Kámen úrazu byl ve výšce stropu. Původní strop byl nízký a jak přibyla konstrukce profilů a sádrokarton, došlo k dalšímu snížení, což znamenalo výšku stropu asi 215..
Jak na závěsná svítidla neboli lustry
V každé domácnosti máme nějaké osvětlení, záleží jen jaký druh zvolíme, ale tradičně v pokoji, obýváku, ložnici nebo kuchyni může viset pěkný lustr. Jeho výběr se nemusí zdát jednoduchý, a proto Vám přineseme několik poznatků a tipů, které využijete při výběru.       Samotný výběr bychom neměli podceňovat, jelikož nový lustr bude součástí naší domácnosti dlouhá léta.   Jak vysoký máme strop?   Nejprve bychom měli zvážit, jak vysoký strop máme v místnosti, kam nový lustr chceme dát. Podle výšky zvolíme vhodný typ lustru. Pro vysoký strop si může..
Konec halogenových žárovek v Čechách
  Halogenové žárovky končí od září 2018 v celé Evropské unii. Dle evropského přechodu končí prodej všech halogenových žárovek (kromě auto žárovek).       Svět má směřovat k LED úsporným zdrojům světla, která klasické halogenové žárovky nahradí. Cílem Evropské unie je nahradit neúsporné zdroje světla, které více topili než svítili a měli velkou spotřebu energie oproti LED osvětlení.   V roce 2016 měli zmizet z prodeje jako první halogenové žárovky tzv. bodovky s paticí GU10, nyní se zákaz prodeje vztahuje i na ostatní klasické žárovky s tvarem hruš..
LED diody nejsou všechny stejné
LED diody nejsou všechny stejné, na trhu je velké množství LED diod a mají různá označení. Pokusíme se Vám přiblížit, jaké jsou mezi jednotlivými typy rozdíly a co jejich čísla znamenají.         A co je to vlastně ta LED dioda?   Z anglického názvu Light-Emitting Diode, který česky znamená elektroluminiscenční dioda, též světelná dioda nebo svítivá dioda.   Dioda je vlastně polovodičová součástka, kterou prochází proud v propustném směru. Tímto průchodem mezi anodou a katodou vyzařuje světlo s úzkým spektrem. Tento jev se jmenuje elektr..
Outdoorové LED vybavení na cestu i do domácnosti
Na cestách i v domácnosti každý najdeme nějakou baterku neboli svítilnu, která je nepostradatelná pro různé nečekané situace. Potřebujeme si posvítit na cestu, hledáme ve dveřích zámek, abychom si v noci odemkly, něco opravujeme, ale do méně přístupných míst není moc vidět. Všichni tyto situace známe a proto je dobré, abychom byli připraveni.   Starší typy svítilen využívali především obyčejnou vláknovou žárovku, která moc nesvítila, zahřívala se a brala nám hodně energie z akumulátoru, takže se hodila pro tzv. sváteční svícení. Vyřešit se to dá dobíjecími bateriemi, ale není to řeš..
Jak vyzrát na dětský strach ze tmy
  Známe to asi každý, nejen děti mají strach ze tmy, i my dospěláci se někdy bojíme.   Temné zákoutí, díra pod postelí, temné místo za skříní, tma je prostě v noci všudypřítomná a pro dítě i jen noční cesta na záchod může být noční můrou.   Jsem také rodič, vím jací jsou děti hrdinové, když přes den lítají doma, ale jakmile se setmí, začínají si uvědomovat, že se za chvíli půjde spát. Pak přijde čas uložení do postele, pohádka před spaním a tma.   Strach ze tmy je přirozená vlastnost každého dítěte. I když prvních 9 měsíců života bylo dítě zvyklé být v..
 Jak správně vybrat LED čelovku
Nemáte přehled v parametrech jako napájení, světelný tok, výdrž baterií, režimy svícení? Poradíme Vám, jak správně vybrat vhodnou LED čelovku.   LED čelovky poslouží při rybaření, jízdě na kole, pěší tůře, výletu po horách, kempování, při večerním návratu z hospody, na chalupě, u opravy auta nebo v domácnosti. Ale možnosti, kde využít čelovky, jsou různé.   Výběr nemusí být pro každého jednoduchý, je potřeba se zamyslet, na co čelovku budeme potřebovat, jak často ji budeme používat, v jakých podmínkách, jak dlouho potřebujeme, aby vydržela baterie, jak hodně má svítit a p..
LED žárovky šetří vaše peníze
LED žárovky šetří Vaše peníze. Ano, je tomu tak, i když se to na první pohled nemusí zdát. V první řadě si jistě řeknete, že LED žárovka je drahá oproti klasické žárovce. Ano, máte pravdu, pořizovací náklady jsou vyšší, ale na druhou stranu, spočítejte si, když s novou LED žárovkou budete svítit třeba jen 4 měsíce, tak zjistíte, že díky ušetřené elektrické energii jste si za tuto dobu zaplatili pořizovací náklady nové LED žárovky, je to skutečně tak.   LED žárovky se stávají v dnešní době velmi populární záležitostí, pokud Vám doma praskne stará žárovka, většina z Vás si jde d..
Jaké máme druhy LED pásků
  Základním rozdělením LED pásků, které jsou na trhu, můžou být jednobarevné a vícebarevné tzv. RGB. Jejich využití je různorodé, můžeme je použít na osvětlení akvária, schodů, kuchyňské linky, zábradlí, poliček, skříní, pod postelí, reklamních prostorů, výloh, prostoru v autě. Možností je nespočetně mnoho, záleží na vkusu každého z nás, kde a jaký LED pásek použijeme.   Jednobarevné LED pásky   Nejžádanější jsou jednobarevné LED pásky, které se nabízí s napětím na 12V. Název jednobarevné napovídá, že se jedná o LED pásek s LED diodami, které tvoří pouze je..
Co vlastně znamenají údaje na LED žárovce
Hodně lidí kupuje LED žárovky a různé LED produkty, aniž by věděli, co znamenají symboly a označení na jejich obalech. Této problematice se zkusíme věnovat v následujcím příspěvku, abychom Vám vysvětlili, podle čeho vybírat vhodný produkt a vysvětlíme, co znamenají jednotlivé značky a parametry.   Jednotlivé parametry:   Příkon LED žárovky se vyjadřuje v jednotkách W (watt) a znamená spotřebu zdroje při svícení.   Ekvivalent označuje, jakou obyčenou žárovku nahradíme podobnými parametry LED žárovkou (60W obyčejná žárovka = 9W led žárovka).   Světelný..
LED trubice nahradí klasické zářivky
  LED osvětlení ve velkém nahrazuje klasické žárovkya u zářivkových trubic není vůbec pozadu. Začíná být běžné, že klasické zářivkové trubice ustupují a bývají nahrazeny LED trubicemi. Výhod je nespočet a my si je přiblížíme.   LED trubice jsou už cenově dostupné, plnohodnotně nahradí starou zářivkovou trubici s menší spotřebou.   Hlavní výhodou je cena a dostupnost, za cenu dvouklasických zářivkových trubic máte jednu LED trubici.   Jaknahradím klasickou zářivkovou trubici LED trubicí?   Možností je hned několik a poradíme Vám, jak na to..
S LED osvětlením může být i zábava
      LED osvětlení není jen o úspoře elektrické energie. Může působit i zábavnou formou. Možností je hodně, každý LED produkt umí něco jiného a zde si ukážeme konkretní příklady produktů, které nabízíme, a co všechno umí.   LED pásky   Nainstalovat LED pásky můžeme prakticky kdekoli, ze spodní strany mají samolepicí fólii, proto je nalepíme, kam potřebujeme.           Příkladem může být LED pásek pro televizi, který nainstalujete buď na televizi ze zadu na kryt, nebo za televizi na stěnu..
Vybíráme LED reflektor pro dům a zahradu
Poradíme Vám, jak zvolit správný LED reflektor a ukážeme si možnosti, které dnešní doba při výběru nabízí.   Kde se dá LED reflektor umístit? Nejprve by jsme se měli rozmyslet, k jakému účelu a kam chceme nový LED reflektor umístit. Možností je několik, na zeď domu, do dřeva na pergolu, na osvětlení zahrady či dvoru, garáže. Nejlépe ve venkovním prostředí je dobré reflektor umístit pod kryté místo, kde je reflektor uchráněn před deštěm. Jeho odolnost je různá a záleží na konkrétním produktu, pár kapek reflektor vydrží, ale ne stabilní déšťové srážky. Jaký výkon reflekt..
Created by PepinoGSi Design Studio 2021