Blog

LED žárovky šetří vaše peníze
Díky svým dobrým vlastnostem jsou dnes LED žárovky velmi populární a získávají čím dál více příznivců. Pokud zvažujete jejich pořízení, je dobré znát jejich základní vlastnosti, které jsou při nákupu klíčové. Hodnotou výkonu není měření ve wattech, ale intenzita světla neboli světelný tok, který se uvádí v lumenech. Jako ekvivalent běžné 100W žárovky se bere LED žárovka se světelným tokem 1350 lumenů a spotřebou 15 W. Mezi další výhody LED žárovek rozhodně patří i velmi dlouhá životnost (obvykle se uvádí 15 000 hodin svícení a více), odolnost vůči nešetrnému zacházení a případným nárazům,..
Jaké máme druhy LED pásků
  Základním rozdělením LED pásků, které jsou na trhu, můžou být jednobarevné a vícebarevné tzv. RGB. Jejich využití je různorodé, můžeme je použít na osvětlení akvária, schodů, kuchyňské linky, zábradlí, poliček, skříní, pod postelí, reklamních prostorů, výloh, prostoru v autě. Možností je nespočetně mnoho, záleží na vkusu každého z nás, kde a jaký LED pásek použijeme.   Jednobarevné LED pásky   Nejžádanější jsou jednobarevné LED pásky, které se nabízí s napětím na 12V. Název jednobarevné napovídá, že se jedná o LED pásek s LED diodami, které tvoří pouze je..
LED žárovky parametry a co vlastně znamenají
Hodně lidí kupuje LED žárovky a různé LED produkty, aniž by věděli, co znamenají symboly a označení na jejich obalech. Této problematice se zkusíme věnovat v následujcím příspěvku, abychom Vám vysvětlili, podle čeho vybírat vhodný produkt a vysvětlíme, co znamenají jednotlivé značky a parametry.     Jednotlivé parametry   Příkon LED žárovky se vyjadřuje v jednotkách W (watt) a znamená spotřebu zdroje při svícení.   Ekvivalent označuje, jakou obyčenou žárovku nahradíme podobnými parametry LED žárovkou (60W obyčejná žárovka = 9W led žárovka). &nb..
LED trubice nahradí klasické zářivky
  LED osvětlení ve velkém nahrazuje klasické žárovkya u zářivkových trubic není vůbec pozadu. Začíná být běžné, že klasické zářivkové trubice ustupují a bývají nahrazeny LED trubicemi. Výhod je nespočet a my si je přiblížíme.   LED trubice jsou už cenově dostupné, plnohodnotně nahradí starou zářivkovou trubici s menší spotřebou.   Hlavní výhodou je cena a dostupnost, za cenu dvouklasických zářivkových trubic máte jednu LED trubici.   Jaknahradím klasickou zářivkovou trubici LED trubicí?   Možností je hned několik a poradíme Vám, jak na to..
S LED osvětlením může být i zábava
LED osvětlení není jen o úspoře elektrické energie. Může působit i zábavnou formou. Možností je hodně, každý LED produkt umí něco jiného a zde si ukážeme konkretní příklady produktů, které nabízíme, a co všechno umí.   LED pásky   Nainstalovat LED pásky můžeme prakticky kdekoli, ze spodní strany mají samolepicí fólii, proto je nalepíme, kam potřebujeme.       Příkladem může být LED pásek pro televizi, který nainstalujete buď na televizi ze zadu na kryt, nebo za televizi na stěnu, připojíte pomocí USB konektoru do televize a máte ře..
Vybíráme LED reflektor pro dům a zahradu
Poradíme Vám, jak zvolit správný LED reflektor a ukážeme si možnosti, které dnešní doba při výběru nabízí. Kde se dá LED reflektor umístit? Nejprve by jsme se měli rozmyslet, k jakému účelu a kam chceme nový LED reflektor umístit. Možností je několik, na zeď domu, do dřeva na pergolu, na osvětlení zahrady či dvoru, garáže. Nejlépe ve venkovním prostředí je dobré reflektor umístit pod kryté místo, kde je reflektor uchráněn před deštěm. Jeho odolnost je různá a záleží na konkrétním produktu, pár kapek reflektor vydrží, ale ne stabilní déšťové srážky. Jaký výkon reflektoru zvolit? ..
Created by PepinoGSi Design Studio 2018