Jak vyzrát na dětský strach ze tmy

Jak vyzrát na dětský strach ze tmy

 

Známe to asi každý, nejen děti mají strach ze tmy, i my dospěláci se někdy bojíme.

 

Temné zákoutí, díra pod postelí, temné místo za skříní, tma je prostě v noci všudypřítomná a pro dítě i jen noční cesta na záchod může být noční můrou.

 

Jsem také rodič, vím jací jsou děti hrdinové, když přes den lítají doma, ale jakmile se setmí, začínají si uvědomovat, že se za chvíli půjde spát. Pak přijde čas uložení do postele, pohádka před spaním a tma.

 

Strach ze tmy je přirozená vlastnost každého dítěte. I když prvních 9 měsíců života bylo dítě zvyklé být ve tmě, strach ho pronásleduje do jeho asi 6 let. Proto bychom měli dětem dát něco, co jim pomůže při usínání.

 

Nejvíce se osvědčuje noční světélko v zásuvce, které má velmi malou spotřebu, proto ho můžete v klidu nechat zapnuté až do rána. Noční světélka svítí málo, neoslňují a vytvoří příjemnou noční atmosféru. Můžou být doplněna pohybovým a světelným senzorem, v tom případě se zapnou při pohybu nebo při snížené světelnosti.

 

Noční světélka můžou být i na baterie a s dálkovým ovládáním, jejich výhodou je umístění na jakékoliv místo v pokoji.

 

Některé stolní lampy také umožňují využití jako běžné noční světélko, většinou se jedná o funkci podsvícení podstavce stolní lampy.

 

Na cestu na záchod můžete dítě vybavit jeho vlastním světélkem, může to být svítící hračka, čelovka, svítilna nebo přenosné noční světélko.

 

Další možností, jak zpříjemnit cestu tmou, může být použití svítících samolepek, které děti tolik milují.

 

Buďte kreativní, dejte dítěti k dispozici tlačítko. Může si rozsvítit světélko a odežene strašidelné bubáky, když bude ovládat noční světélko nebo LED pásek pomocí dálkového ovládání, bude vědět, že má možnost strach potlačit.

 

Nebo na chodbu nainstalujte pohybové čidlo, které se automaticky aktivuje při vstupu do jeho prostoru.

 

Nápadům se meze nekladou, s LED osvětlením, například s LED pásky, se dá vytvořit prostě cokoliv.

 

Created by PepinoGSi Design Studio 2020