LED slovník

Potřebujete poradit, nevíte, co který pojem přesně znamená? Pro snadnější orientaci v LED osvětlení máme pro Vás LED slovník, který Vám pomůže zodpovědět Vaše otázky.

BARVA SVĚTLA

Jde o barvu světla, která je vyzařována LED diodami a udává se v jednotkách Kelvin (K). Máme tři základní barvy světla a to studenou bílou (kolem 6000K), neutrální nebo denní bílou (4000 - 4500K) a teplou bílou (2800 - 3300K). Čím je tedy hodnota nižší, osvětlení svítí do teplejší žluté barvy a naopak, čím je hodnota vyšší, svítí do studena.

 

EKVIVALENT

Ekvivalent je důležitý parametr, podle kterého vyberete za svoji klasikou žárovku náhradu ve formě LED osvětlení o požadovaném výkonu.

 

PŘÍKON

Udává se v jednotkách watt (W) a znamená, kolik LED osvětlení spotřebuje elektrické energie za jednu hodinu. Když porovnáte obyčejnou žárovku a LED žárovku tak zjistíte, že spotřeba LED je mnohonásobně nižší.

 

SVĚTELNÝ TOK

Podle hodnoty světelného toku poznáte, jak LED osvětlení svítí, cím větší hodnota světelného toku, tím větší svítivost. Hodnota světelného toku se udává v lumenech (lm).

Created by PepinoGSi Design Studio 2021