Powered by Smartsupp

Máme pro vás bonus navíc! Ke svítidlům přibalíme správné hmoždinky a vruty

Vybrali jste si nová stropní světla, nástěnná svítidla nebo závěsné lustry? Usnadníme vám jejich montáž. K produktům vám přidáme montážní materiál, který k nim bude dokonale sedět.

Máme pro vás bonus navíc! Ke svítidlům přibalíme správné hmoždinky a vruty | 1

Na hmoždince i vrutu záleží

To, že vám dnes k zařizovacímu produktu, nábytku či svítidlu výrobce přibalí i montážní materiál, dnes není žádnou novinkou. Často se však setkáváme s tím, že přibalené hmoždinky a vruty jsou buď nekvalitní a špatně se s ním pracuje, nebo prodejce zvolí nevhodný typ, který se absolutně nehodí k samotnému produktu, anebo materiálu, do kterého se bude nové svítidlo montovat a usazovat. Při výběru hmoždinky je třeba zohlednit i zatížení, způsob použití a další požadované vlastnosti.

Sdělte nám, do čeho budete vrtat

K vaší objednávce vám přibalíme ke svítidlům do balíčků montážní materiál zahrnující hmoždinky i vruty, který vám bude dokonale vyhovovat. Vybereme je pro vás podle materiálu, do kterého je budete usazovat. Stačí, když nám při objednávání svítidel a příslušenství v poznámkách vyplníte, zda půjde o sádrokarton, beton, zdivo nebo třeba dřevo. My už se postaráme o to, aby se k vám dostaly ty správné vruty a hmoždinky. Díky tomu vám půjde montáž snadno a rychle.

Máme pro vás bonus navíc! Ke svítidlům přibalíme správné hmoždinky a vruty | 3
Máme pro vás bonus navíc! Ke svítidlům přibalíme správné hmoždinky a vruty | 5

Hmoždinky do sádrokartonu a jiných deskových materiálů HDF

Hmoždinka fischer HDF z kvalitního nylonu má dlouhou životnost bez křehnutí a stárnutí plastu. Snadno se montuje bez nutnosti speciálních montážních přípravků. Po zašroubování vrutu o průměru 4 mm vhodné délky se hmoždinka částečně roztáhne v desce a z části se opře o její zadní stranu.

Tenčí ani silnější vruty do dřeva správně nefungují. Hmoždinky jsou vhodné pro předsazenou montáž, hodí se do sádrokartonu, sádrovláknitých i dřevotřískových desek, stavebních desek z lehké dřevité vaty i deskových materiálů na bázi dřeva. Upevní svítidla, lustry, obrazy i lehká sanitární vybavení.

Univerzální hmoždinka UX do všech stavebních materiálů

Vysoce kvalitní univerzální nylonová hmoždinka UX se v plných materiálech rozpíná a v těch dutých i deskových se uzluje. Použijte ji i v případech, kdy si nejste jisti charakterem kotevního podkladu.

Hmoždinky s límečkem pro předsazenou montáž nezapadnou do otvoru a ty bez límečku usnadní průvlečnou montáž. Šikmé spojovací můstky zajišťují optimální vedení šroubu a pojistky ve tvaru pilových zubů zabrání protáčení hmoždinky v otvoru.

·        Požadovaná délka šroubu se vypočítá podle vzorce délka hmoždinky + tloušťka kotveného dílu + 1x průměr šroubu.

·        U deskových stavebních materiálů musí být použita hmoždinka UX s límečkem a část šroubu bez závitu nesmí být delší než kotvený díl.

·        Vzdálenost od okraje musí vždy odpovídat alespoň jedné délce hmoždinky.

Hmoždinky UX při montáži nepřekvapí beton, svisle děrované cihly, dutinové panely z lehčeného betonu a dutinové podlahové desky z cihel a betonu, děrované i plné vápenopískové cihly, přírodní kámen, pórobeton, plné cihly a tvárnice z lehčeného betonu. 

Je vhodná pro šrouby do dřeva a dřevotřískových desek i kotevní šrouby. Hmoždinky upevní svítidla, obrazy, garnyže, lehké nástěnné skříňky, umyvadla i televizní konzoly, topení, klimu i soklové lišty. Sady s montážním materiálem mohou být doplněny o závitová očka, háčky, skoby, šrouby i vruty.

Máme pro vás bonus navíc! Ke svítidlům přibalíme správné hmoždinky a vruty | 7

Nejčastější chyby při montáži hmoždinek

Dejte si pozor na nedostatečnou hloubku vrtání, kterou může způsobit i nadměrně opotřebovaný vrták, nepoužívejte příliš krátké hmoždinky nebo nevhodný způsob vrtání i typ vrtáku. Rotační vrtání použijte do křehkých materiálů a do pevných a tvrdých materiálů zvolte příklepové vrtání.

 

Chybou může být i nesprávné používání chemické malty. K nesprávnému smísení složek může dojít při použití nové kartuše, kde není hladina pryskyřice a tvrdidla ve stejné úrovni, anebo při jejím opětovném použití, kdy tvrdidlo při ústí otvoru vytvořilo krustu. Dbejte na dobré smísení složek.