Powered by Smartsupp

Jak vybrat lampu?

Jak vybrat stolní lampu? Je důležitou součástí nejen každého pracovního stolu, ale i ložnice a dětských pokojů. Pro práci je vhodné studené světlo (4500-6500K) s LED zdrojem. Vaše oči nebudou tak unavené jako při teplejších tónech, které jsou vhodnější k odpočinku. Do ložnice a k odpočinku je vhodné zvolit zdroj s teplou barvou světla (kolem 2700 K). Dětské stolní lampy můžeme rozdělit na dekorativní a pracovní. Dekorativní lampičku volíme se zdrojem světla v teplé bílé barvě ,nebude dítě před spánkem rušit. Stolní lampa na dětský pracovní stůl musí splňovat stejná kritéria jako standardní pracovní lampa .Vybírat můžete z mnoha typů i barevných provedení .

Jak vybrat lampu? | 1 Jak vybrat lampu? | 3 Jak vybrat lampu? | 5

Stojací lampa přináší pohodu a útulnost do každého interiéru. Dokáže vytvořit kouzelnou atmosféru. Skvěle funguje v obývacím pokoji, ložnici i dětském pokoji. V obývacím pokoji by lampa měla mít stínidlo, které poskytuje rozptýlené světlo a pohyblivé rameno pro osvětlení potřebného místa, jako je křeslo nebo pohovka. Do ložnic, relaxačních místností se volí lampa, kde samotný zdroj světla není vidět a vytváří nepřímé osvětlení tím že svítí do stropu. Světlo se rozptyluje a nevytváří pro naše smysly rušivý dojem. Trendem poslední doby jsou tzv chytré lampy s možností ovládání přes aplikaci v mobilu. U nich lze měnit jak intenzitu osvětlení, tak i barvu a teplotu světla.

Jak vybrat lampu? | 7                    Jak vybrat lampu? | 9                                          Jak vybrat lampu? | 11